Książę Kaspian - Ocalić Krainę Szczęścia

W drugim tygodniu ferii zajęcia świetlicowe były oparte na programie noszącym tytuł "Książę Kaspian - Ocalić Krainę Szczęścia". Program powstał na podstawie drugiej części "Opowieści z Narnii".  Na 5 dni przenieśliśmy się na dwór Księcia Kaspiana i stanęliśmy do walki w szeregach armii Aslana. Co działo się podczas tych dni, przedstawiamy w zarysach poniżej:

6.02.

Wychowankowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe (najmłodsi, średniacy i najstarsi). Po obejrzeniu filmu pt. "Książę Kaspian", każda grupa pod kierunkiem swojego wychowawcy miała za zadanie wymyślić nazwę grupy, stworzyć własny herb oraz zawołanie jakim pozdrowi przy pokłonieniu się Księciu Kaspianowi. Owocem pracy w grupach były "trzy nowe oddziały" w armii Kaspiana noszące nazwy:

1. Tumtusiki (najmłodsi)

2. Rodzina Aslana (średniacy)

3. Kaspiańczycy (najstarsi)

Zdjęcia poniżej ukazuję herby i pokłony Księciu poszczególnych oddziałów.

Dzień zakończył sie śpiewem i tańcami integracyjnymi.

7.02.

Wszystkie oddziały obejrzały drugi fragment filmu "Książę Kaspian" po czym w grupach zastanawiali: co to znaczy wierzyć? Czy łatwo jest uwierzyć w kogoś, kogo nie widać? Poszczególne oddziały przygotowały scenki przedstwiające "Spotkanie z Aslanem", które zaprezentowały na ogólnym zebraniu armii. Dzień zakończył się zajęciami na basenie, gdzie młodzi wojownicy ćwiczyli swą formę przed walką:)

c.d.n.

Utworzono: 2012-03-04