Savionalia - Kraków

„Wychowanie to sprawa serca” – to hasło tegorocznego Święta Młodych, które po raz kolejny zostało przeprowadzone w Krakowie w dniach 10 – 12 maja 2013 r. W ramach tego wielkiego salezjańskiego spotkania odbyły się liczne konkursy dla dzieci i młodzieży. Zostały także rozegrane Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w piłce siatkowej, piłce nożnej i tenisie stołowym. Celem wydarzenia było zaprezentowanie pracy, jaką młodzież wykonuje w trakcie roku w swojej placówce, wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych znajomości, przyjaźni. Oprócz zabawy, konkursów, wspólnych tańców, śpiewów – nie mogło zabraknąć modlitwy i wspólnej Mszy św. podczas której nastąpiło wręczenie krzyży misyjnych młodym ludziom udającym się na misje.
Savionalia rozpoczęły się prezentacją placówek, młodzi ludzie wraz z opiekunami, Salezjanami poprzez śpiew, taniec pokazali jak można bawić się w duchu salezjańskim. Kolejnym, jakże ważnym elementem tego wspólnego spotkania był moment wyciszenia, adoracji Najświętszego Sakramentu. Sobota upłynęła na konkursach, zabawach. Dzieci i młodzież miały wiele różnych ciekawych propozycji do wyboru: m.in. festiwal teatralny, filmowy, Bosca Fota, wielobój dla dzieci, warsztaty, turniej dominikowy. Pogoda dopisywała, a chętnych do wzięcia udziału w sportowych zmaganiach nie brakowało. Wszędzie panowała radosna atmosfera.
Nasza świetlica i oratorium przygotowywali "Turniej dominikowy" składający się z 10 konkurencji sprawnosciowych.
Savionalia zakończyło wręczenie pamiątkowych dyplomów za poszczególne konkursy oraz medali i pucharów za igrzyska inspektorialne SALOS. Jednak wszyscy czekali na najważniejszą informację tego dnia, która placówka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej (oceniane były m.in. stroje, flagi, prezentacja placówki, udział w poszczególnych konkursach, doping na turnieju dominikowym itp.). I oto pierwsza trójka przedstawiała się następująco: 1. Rzeszów, 2. Lublin, 3. Pogrzebień.

Utworzono: 2013-10-21