Wycieczka do Sandomierza.

Korzystając z pięknej pogody 14 września udaliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Nasza Pani przewodnik - pani Zofia oprowadziła nas po tym urokliwym mieście i zapoznała z jego historią. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Rynek i Stare Miasto, przeszliśmy Poziemną Trasę Turystyczną z sandomierskimi lochami z XIVw.. Kolejną atrakcją było wspięcie się na Bramę Opatowską. Wewnątrz bramy mieliśmy okazję podziwiać zdjecia z serialu "Ojciec Mateusz" - ulubionego serialu naszego Ksiądza Marka:). Z tarasu widokowego mogliśmy natomiast podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz jego okolicę.

Ogromne wrażenie zrobił na nas specyficzny kalendarz "Martyrologium Romanum", czyli cykl 12 obrazów przedstawiających męczenników poszczególnych miesięcy mieszczący się w gotyckiej Bazylice Katedralnej.

W tym czasie w Sandomierzu odbywał się II Festiwal "Krzemień pasiasty - Krzemień optymizmu", dlatego też mogliśmy na dziedzińcu zamku pobyć w osadzie z epoki kamienia wśród szałasów, ludzi w skórach. Odbywały się tam pokazy archeologii eksperymentalnej prezentującej techniki łupania krzemienia, rozpalania ognia oraz technik lepienia z gliny wraz z wypałem naczyń, a także występy dzieciecej grupa teatralna na temat życia ludzi z epoki neolitu.

Na Rynek miasta wróciliśmy przez lessowy wąwóz Królowej Jadwigi.  Na Rynku odbywał się kiermasz krzemienia pasiastego, stąd też  mieliśmy okazję podziwiać biżuterię z krzemienia. Był to też czas na kupno pamiątek i upominków oraz na odpoczynek.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjeć!

Utworzono: 2013-11-11